چه خفنهمعرفی بازی ها

چندتا بازی با حال برای تعطیلات

اخر هفته با یک خفن بازی فکری!

خب از اونجایی که یکسری از این بازی های فکری که قدمت صد ساله دارند و حکم بزرگ فامیل رو به تنهایی ایفا میکنند ، ولی درکنار این حجم از سن و سال خیلی جذاب و خفن و باحال تشریف دارند،البته اکثرا خارجی هستند وبه عنوان مثال اسمشون رو گاد فادر گذاشتیم و با خلاقیت های بسیار این بازی های فکری رو فارسی سازی کردن و به خاله قزی تبدیل شده است.
و با بالا رفتن شاخص الودگی در شهرهای بزرگ باعث تعطیلی مدارس و دانشگاه ها شده که این تعطیلات غیر قابل پیش بینی رو باید با چاشنی هیجان و سرگرمی سپری کرد ، ما هم به کمک گاد فادر و خاله قزی کمر همت بستیم و یک لیست جذاب از بازی های فکری رو براتون اماده کردیم :

1. گابلت
شما باید چهار عدد از مهره های خود را به سبک بازی دوز پشت سر هم ردیف کنید. این کار باید با ایجاد یک ردیف همرنگ از مهره های خود به صورت افقی، عمودی یا اوریب باشد. محدودیتی برای حرکت در صفحه وجود ندارد و اجازه دارید با حذف مهره های حریف مانع برنده شدن او شوید.


گروه سنی: نوجوان، جوانان، بزرگسالان
تعداد بازیکن: دو نفره

2. پنتابال
برخلاف خیلی از بازی ها که سابقه زیادی دارند، این یکی در سال 2004 طراحی شده است. در عین سادگی بسیار پیچیده و عمیق است و می تواند با حرکاتی ساده مدت ها شما را مشغول خود کند. افزایش توانایی تصمیم گیری، تفکر منطقی و تحلیل و حل مسئله از برتری های بازی به حساب می آیند. یاد گرفتن قوانین بازی به زمان زیادی نیاز ندارد.


گروه سنی: کودکان 5 تا 19 سال، نوجوانان، جوانان
تعداد بازیکن: دو نفره

3. ابلون
در سال 1987 توسط لورنت لوی و میشل لالت اختراع شده است. در سال 99 میلادی با امضای توماری از مسئولان المپیک خواسته شد آن را در زمره بازی های المپیک قرار دهند. قوانین بازی ساده است و تنها باید استراتژی های جدید را برای گیر انداختن حریف امتحان کنید. می توانید باانگشت ردیف مهره ها را طوری روی صفحه مشبک جابجا کنید که مهره های حریف در انزوا قرار بگیرند. برنده کسی است که شش مهره حریف را از صفحه بیرون بیندازد.


سنی: کودکان 5 تا 19 ساله، نوجوانان، جوانان
تعداد بازیکن: دو نفره

4. ریورسی
در حقیقت نام روسی بازی معروفی است که با اسم اتللو می شناسیم. شانس هیچ نقشی در این بازی ندارد و بازیکنان با کشیدن نقشه و حدس زدن حرکت بعدی حریف برای پیروزی مبارزه می کنند. قدمت بازی به اواخر قرن 19 میلادی می رسد. اولین نسخه آن در سال 1882 تولید شد و حدود 100 سال بعد ژاپنی ها نام آن را به Othello تغییر دادند.


گروه سنی: نوجوانان، جوانان، بزرگسالان
تعداد بازیکن: تک نفره و 2 نفره

5. جنگا
یکی از محبوب ترین بازی های دنیا است. جنگا از جمله بازی هایی است که کودکان و بزرگسالان می توانند در کنار هم تجربه کنند. هیچ کلک یا حقه ای در آن وجود ندارد. در سال 1983 توسط یک انگلیسی معرفی شد و نامی آفریقایی دارد. باید مکعب های چوبی ردیف شده را طوری یکی یکی بردارید که برج به هم نخورد وگرنه بازنده خواهید شد.( این بازی نه گاد فادر نه خاله قزی ی تنه اسمش منار جنبونه!)


گروه سنی: 8 سال به بالا
تعداد بازیکن: دو تا چهار نفره

6. سودوکو
جدول های محبوب سودوکو از سال های پیش محبوبیت عجیبی برای خود دست و پا کرده اند. حالا می توانید آنها را از میان صفحات روزنامه ها و مجلات مختلف بیرون بکشید و خودتان جدول های جدید طراحی کنید. گفته می شود این بازی در چین اختراع شده است و اتریشی ها در قرن 17 میلادی آن را تجربه کرده اند. مجله های اروپایی و آمریکایی سال ها بعد آن را به صفحات خود اضافه کردند. هر چند گفته می شود یک ریاضیدان اروپایی آن را در قرن هجدهم اختراع کرده است.


گروه سنی: نوجوانان، جوانان، بزرگسالان
تعداد بازیکن: تک نفره

7. کابالوئو
در این بازی به طور محرمانه به هر بازیکن یک رنگ تعلق می گیرد. برنده کسی است که بدون جلب توجه بقیه مهره های بیشتری از رنگ خود را دربازی نگه دارد. برای برننده شدن در بازی بیش از هر چیز به یک چهره بی حالت و حرکات گمراه کننده نیاز خواهید داشت تا رنگ محرمانه شما را فاش نکند.


گروه سنی: نوجوانان، جوانان، بزرگسالان
تعداد بازیکن: دو نفره، چهار نفره

8. هایو
رتبه هفتم را در میان بازی های استراتژی جهان دارد. مسابقات جهانی Hive هر سال شرکت کنندگان زیادی دارد. بازی به شطرنج نزدیک است ولی چون صفحه ای وجود ندارد هیجان بیشتری خواهد داشت. هدف هر بازیکن محاصره کامل زنبور ملکه حریف و حفاظت از ملکه خود است. مهره هایی که زنبور ملکه را محاصره می کنند می توانند ترکیبی از مهره های هر دو بازیکن باشند.


گروه سنی: نوجوانان، جوانان، بزرگسالان
تعداد بازیکن: دو نفره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/hoshiland/domains/hoshiland.com/public_html/blog/wp-includes/functions.php on line 4673

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/hoshiland/domains/hoshiland.com/public_html/blog/wp-includes/functions.php on line 4673