معرفیمعرفی بازی هانقد و بررسی

نقدو معرفی بازی استوژیت

قلمرو بی‌انتهای رویا
داستان بازی از آن جایی شروع می‌شود که پادشاه سرزمین استوژیت به دنبال خواب گزار جدیدی می‌گردد چرا که قصه گو و خواب گزار قبلی دربار و سرزمین در اولین روز بهار پیش رو برای همیشه این خاک را ترک خواهد گفت. بازیکنان هر کدام در نقش یکی از جایگزین‌های احتمالی قرار خواهند گرفت که ماموریتی بر عهده آن ها است. شما باید به وسیله نقاشی‌هایی که نقاشان خبره استوژیت از خواب‌های پادشاه کشیده‌اند، رویا‌های او را تعبیر کنند و در آخر شایسته‌ترین آن‌ها بر تخت خواب گزاری تکیه می‌زند.

چنین داستانی می‌تواند هم بازیکنان را جذب کند و هم اتمسفر بازی را به خوبی به همه افرادی که پای آن نشسته اند تزریق کند. پس از نظر تماتیک و بستر روایتی، می توان گفت استوژیت حتی داستانی زیباتر نسبت به پدر معنوی خود یعنی دیکسیت به نمایش در می‌آورد. حتی اسم بازی هم گیرا تر از دیکسیت به نظر می‌آید.

این که بتوان یک تم و داستان را از منبعی گرفت و آن را پرورش داد، نیاز به خلاقیت صحیح و به جا دارد که در استوژیت این اتفاق به بهترین شکل رخ داده است.

روش بازی
در هر نوبت هر شخص 6 کارت تصویر دریافت می‌کند و یک نفر در هر نوبت نقش راوی را بر عهده می‌گیرد. راوی باید برای یکی از کارت‌های دستش یک روایت بیان کند؛ این روایت می‌تواند یک کلمه، جمله، داستان، ضرب المثل، یک ادا و ژست فیزیکی، شعر، تیتر یک کتاب، نام یک آهنگ و به طور کلی هر چیزی باشد! باقی بازیکنان سعی می‌کنند با توجه به روایت بیان شده کارتی مشابه آن به راوی بدهند. حال راوی پس از دریافت همه کارت‌ها باید آن‌ها را بر بزند و دور تا دور صفحه بچیند تا بقیه بازیکنان رای بدهند.

بازیکنان باید سعی کنند کارت راوی را تشخیص بدهند تا امتیاز بیشتری دریافت کنند؛ هم چنین اگر کارت دیگری به غیر از کارت راوی رای دریافت کند برای صاحب آن امتیاز لحاظ خواهد شد. چالش آن جایی خودش را نشان می‌دهد که راوی نه باید رای همه را جمع کند و نه بدون رای بماند. یعنی اگر همه به راوی رای بدهند نشان از آن است که راوی خیلی واضح منظور کارت خود را بیان کرده و اگر هیچ کس به او رای ندهد نشان گر آن است که نتوانسته منظور را برساند و خیلی دگم و نامفهوم روایت کرده.

بر اساس همین منوال آن قدر بازی ادامه پیدا می‌کند تا اولین بازیکن به امتیاز 30 دست پیدا کند و برنده بازی شود و لقب خواب گزار سرزمین استوژیت را آز آن خود کند.

قوانین بازی بسیار ساده هستند و می توانید در عرض چند دقیقه آن‌ها را به هر گروهی آموزش دهید، چه بازیکنان حرفه‌ای و چه در جمع‌های دوستانه و یا خانوادگی؛ حتی اگر یک نفر حواسش به تعداد کارت‌ها، امتیاز شماری و نوبت چرخش بازی باشد کافی است و دیگران می‌توانند صرفا بر روی لذت بردن از بازی تمرکز کنند.

خرید این بازی از فروشگاه هوشی لند 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/hoshiland/domains/hoshiland.com/public_html/blog/wp-includes/functions.php on line 4673

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/hoshiland/domains/hoshiland.com/public_html/blog/wp-includes/functions.php on line 4673